titulní strana

o nás

naši psi

odchovy

o plemeni

galerie

odkazy

     
 

 Až na konec světa...                                                                                                                       

Budete-li se chtít podívat do Frýdlantského výběžku, nemůžete vynechat okolí povodněmi známé obce-Višňová. Auto lze nechat přímo ve Višňové pod Pohanskými kameny. Je tu přibližně osmnácti kilometrový okruh. Trasa: Višňová, Filipovka, Saň, Andělka, Ves, Černousy železniční stanice, Dubový rybník a po zelené turistické značce zpět do Višňové. Cestou potkáte řadu zajímavých míst, cesta prochází lesem, kulturní krajinou i z části po silnici. Naštěstí, zde silnice nejsou příliš frekventované. My jsme měli štěstí a kousek od Pohanských kamenů jsme mohli pozorovat tři čápy a několik káňat, jak se živí na čerstvě posekané louce. Fotky jsou zde.

 
 

 Palackého cesta 1. část                                                                                                                   

Pro představu se pohybujeme na jih od Tanvaldu. Palackého cesta vede překrásným údolím říčky Kamenice. Jako již tradičně, poslední dobou, se počasí příliš nevydařilo, přesto to byla velmi pěkná procházka údolím plným skal a bublající vody. Abychom udělaly okruh, nechaly jsme zaparkované auto u vlakové zastávky Plavy. Po červené značce jsme se dostaly přes zříceninu hradu do Návarova, odtud po modré, chvíli po silnici, dále přes louky do Držkova. Odtud, hnány zimou, tou nejpřímější neznačenou polničkou přes louky zpět do Plavů. Ještě menší zdržení v Držkově za kostelem a focení srnek. Fotky zde.

 
     
 

 Ledovcové území                                                                                                                              

Ledovcové jeskyně a ledopády jsou k vidění pouze v zimním období na území Česko-saského Švýcarska poblíž Krásné Lípy. Nedaleko Krásné Lípy je vesnička Kyjov, kde lze nechat zaparkované auto. Je třeba se vydat po červené turistické značce směr Turistický most. Na této trase jsou všechny pěkné jeskyně (Vinný sklep a jeskyně víl) a dále po zelené značce jsou i ledopády. Jelikož jsme zde byli téměř u konce zimy, ledové krápníky už pomalu roztávaly. Bohužel jsou jeskyně v národním parku, což znamená, že psi musí být pouze na vodítku a pěkně to tam hlídají strážci parku :O). Fotky na rajčeti zde.