titulní strana

o nás

naši psi

odchovy

o plemeni

galerie

odkazy

     
 

 Hamr na Jezeře                                                                                                                    10.4.2011

Výlet do okolí Hamru na Jezeře jsme tentokrát zaměřili na hledání méně známých míst - přírodních památek. Auto jsme nechali na rozcestí pod Děvínem. Vydali jsme se na PP Široký kámen, kde zrovna vypukl požár, hasiči sice již byli na místě, ale řešili zapadlá auta do jemného všudypřítomného písku. Dále na PP Divadlo, Sochorův pomník a Stohánek. Ze Stohánku po neznačené cestě na Velký a malý jelení vrch. Vylézt na Velký jelení vrch se skutečně vyplatí. Cesta kolmo dolů po svahu z Malého jeleního vrchu byla pravda trochu krkolomná, bukové listí dost klouzalo, ale přežili jsme. Jde se tak dlouho, dokud nenarazíte na místní modrý turistický okruh. který vás zavede k Černému rybníku. Jelikož to tam trochu známe, vzali jsme to zkratkou přes les ke galvanovně a zpět k autu. Foto zde.

 
     
 

 Krajem Karoliny Světlé                                                                                                           3.4.2011

Krátký výlet do okolí Světlé pod Ještědem. Prošli jsme zelenou naučnou stezku přes Padouchov na Pláně pod Ještědem, Dále po žluté na Terasy Ještědu a po modré zpět do Světlé k autu. Pár foteček zde.

 
     
 

 Čertova stěna                                                                                                                                   

Další z pěkných výletních míst, které je možno navštívit v okolí Liberce. Auto je možné zaparkovat na rozcestí "Pod Čertovou stěnou".
O víkendu jsme chtěli jet někam na jih od Liberce, kde nebude sníh, abychom se při oblevě nemuseli brodit břečkou. Trochu jsme se vyletnili a počasí nás zaskočilo. Fičel studený vítr, který zmařil naše plány na větší výlet. Byl z toho jen pětikilometrový okruh. Každopádně se sem musíme v létě vrátit a objevit co bylo pod sněhem skryté. Foto zde.


 
 

 z Proseče do Liberce                                                                                                                        

Krátká, ale úderná procházka. Po požáru zbyla z chaty na Proseči jen uzavřená vyhlídková věž. Procházku jsme si zpestřili pózováním pro fotoaparát. Foto zde.

 
     
 

 z Fojtky do Liberce                                                                                                                           

Člověk je tvor líný, to platí o nás dvojnásob :O). Proto jsme objevili novou trasu z Fojtky do Liberce, nemusí se jít do kopce po zelené přes Dračí vrch, ale dá se to elegantně projít po vrstevce pod kopcem, kolem golfového hřiště. Pravda přijdeme tím o pěknou vyhlídku na Dračím vrchu, ale nás, kteří jsme tam byli asi milionkrát to ani moc nemrzí, zvlášť v zimě, v závějích. Cesta vede z Fojtky po zelené kolem golfového hřiště, zelená pak stoupá do prudkého kopce na Dračí vrch. My uhneme doprava na zpevněnou lesní cestu, která nás dovede až do Liberce do Radčic, kde se dá nastoupit na autobus, nebo si trasu prodloužit přes bývalý tankodrom, kde se psi také dost vyřádí a přijít až do Pavlovic.Foto zde.

 
     
 

 Vesecký okruh                                                                                                                                  

Po zelené na Císařský kámen, Milíře a dále po žluté na Mojžíšův pramen. Mojžíšův pramen je i pěkná restaurace, kde jsou psi vítáni. Dříve než jsme si sedli, psi už měli vodu. Můžeme jen doporučit. Zpět přes Vesecký rybník na původní zelenou trasu. Okruh má kolem 10 km. Na Císařský kámen je prudší stoupání, ale nic co by se nedalo zvládnout. Foto zde.

 
     
 

 Bramberk v zimě                                                                                                                               

Rozhlednu koupil nějaký chytrák, který věž a parkoviště obehnal řetězy s nápisem soukromý pozemek vstup zakázán a na důkaz, že to myslí opravdu vážně za plotem štěkají psi, podle hlasu bojových plemen. Takže rozhlednou se můžeme kochat jen z dálky. Přesto, že už tu není žádný turistický cíl, jsme cestou potkávali docela dost lidí, trasa je oblíbenou venčící trasou pro pejskaře. Foto zde.

 
     
 

 Rašovský hřbet                                                                                                                                 

Z Ještědu se dá dojít po hřebeni až k restauraci na Rašovce. Je to nenáročná trasa, kterou lze absolvovat i s kočárky, i na kole, nebo s větší či menší smečkou psů. Nepotkáte tu žádné davy, což je pro psy ideální. Cestou jsou tři zastávky s občerstvením, takže je tato trasa ideální i pro náročné (chata Pláně, U Šámalů a Rašovka). Foto na rajčeti.

 
     
 

 Hamrštejn                                                                                                                                          

Pěkná procházka i pro kočárky. Trasa vede po žluté turistické značce kolem řeky. Trasa je zároveň i cyklostezkou, pokud jde někdo se psy, musí být trochu opatrnější. Auto lze zaparkovat v Machníně za poštou u cukrárny U Elišky. Trasa je dlouhá do šesti kilometrů.

Foto zde.

 
     
 

 Harcovský les                                                                                                                                   

Procházka z Lukášova u Jablonce n.N. přes Harcovský les do Liberce. Fotky ze zimy 2008 a 2007 zde.

 
     
 

 Ledová krása                                                                                                                                      

Trasa vede okolo Ještědu. Od tramvaje č. 3 po modré turistické značce směrem na Ještěd, trasa vede přes starou bobařskou dráhu. Na rozcestí "Nad Výpřeží" po červené turistické značce směrem na Mohylu letců a Červené kameny. Dále po naučné stezce na Pláně a dolů k tramvaji opět po červené značce. Foto na rajčeti.

 
     
 

 U obrázku                                                                                                                                         

Jedna z našich běžných procházek vede 4 km lesoparkem a pak 6 km přes Liberec z Ruprechtic do Růžodolu. Trasa začíná na konečné tramvaje v Lidových Sadech. Vede po modré turistické značce podél zoologické zahrady k "lukostřelcům", kolem Lesního koupaliště a bývalého lomu ke kostelu U obrázku. Kostel U obrázku je v Ruprechticích, kde se dá sejít křížovou cestou na hlavní silnici a zde opět nasednout na MHD. Foto zde.

 
 

zpět na výlety