titulní strana

o nás

naši psi

odchovy

o plemeni

galerie

odkazy

     
 

 Drábské světničky                                                                                                                            

Auto jsme nechali zaparkované nedaleko rozcestí Skalka. Odtud po červené turistické značce na Drábské světničky, dále přes Studený průchod na Krásnou vyhlídku a po zelené na Mužský. Bylo dost ošklivo, každou chvíli pršelo, ale v honu za keškama nás nemohlo nic odradit. Jelikož jsme měli ještě pár pokladů pod Drábskými světničkami, museli jsme se vrátit a z Drábek po modré se vraceli zpět k autu. Fotky na rajčeti zde.

 
     
 

 Trosky a okolí                                                                                                                                  

Auto lze za tučný poplatek zanechat na parkovišti přímo u Trosek. Po prohlídce zříceniny jsme se vydali na okruh do okolí. Po modré turistické trase na Svitačku a do Nebákova. Dále po červené na rozcestí U Přibyla. Po žluté kolem Věžáku věžickým údolím až k dalšímu známému rybníku Vidláku. Odtud po červené zpět na Trosky. Moc pěkná procházka, příjemným filmovým prostředím. Psi mohli být víceméně pořád na volno. Až na jednoho prudila s yorkšírem v náručí, který by nejraději viděl velké psy na vodítku u nohy a s košíkem, se výlet opravdu vydařil, tady v tomto kraji je počasí snad pořád krásné. Fotky od Ing. Lucie na rajčeti zde.

 
     
 

 Ski areál v Popelkách                                                                                                                      

Protože je naše fena březí, vyrazily jsme jen na takový krátký "autovýlet" nedaleko Lomnice nad Popelkou. Cílem bylo poznat rozhlednu na vrcholu skokanského můstku K 70. Rozhledna není zatím oficiálně schválená, ale ski areál i skokanský můstek je volně přístupný. Pokud vás neodradí nikdy nekončící železné schody, výhled pak jistě stojí zato. Návštěvu tohoto místa jsme spojily s hledáním "keší". "Keše" jsou místa po celé republice, které se hledají pomocí GPS. Kdesi v terénu je ukrytá krabička s různými "věcmi", jednu věc si můžete vzít a jinou tam vložit. Můžete tak poznávat místa, která máte již stokrát projitá všemi směry, tato hra jim však dodá úplně jiný nádech. Protože jsme úplní začátečníci v této hře, trvalo nám více jak hodinu, než jsme našly vytoužený poklad. Neustále jsme kroužily kolem jako supy a přitom jsme to měly přímo před nosem. Foto na rajčeti.

 
     
 

 Rumcajsova stezka                                                                                                                          

17 km dlouhá trasa vede z Mladějova do Jičína. Z Mladějova se  vydáme po červené turistické značce směrem na Loveč. Cestou jsou nádherné výhledy na Mladějov a střední část Českého ráje. Trasa vede pod vrcholem Střelečské hůrky, kolem bývalého lomu ke skalnímu hrádku Pařez. Po prohlídce zbytků středověké pevnosti budete pokračovat stále po červené po pěšině okrajem lesa a dále lesem na křižovatku Na Stájích. Hlavní trasa pokračuje po zelené k hotelu Skalní Město a po žluté pěšinou vedle silnice na Prachov. Z Prachova pokračuje Rumcajsova stezka po modré značce po silnici, za obcí pak přechází na zelenou. Zelená značka vede lesem mezi skalkami až na Čtvrtkovu vyhlídku na vrcholové skále Přivýšiny. Z vyhlídky se sejde do sedla, odkud budete pokračovat po modré kolem Rumcajsovy jeskyně pod vrcholem Brada. Modrá značka vede přes obec Brada a Rybníček k hospodě U Rumcajse. Po překročení hlavní frekventované silnice Jičín - Turnov budete pokračovat stále po modré přes Kbelnici a kolem Cidliny do Jičína. Po modré projdete městem kolem koupaliště a rybníku Kníže na náměstí.
Trasa končí za Valdickou branou u rozcestníku a informačního panelu. V Jičíně jsme pak navštívily také Rumcajsovu ševcovnu.

Foto ing. Lucie na rajčeti.

 
 

zpět na výlety